הירשמו לקבלת טיפים ומתכונים חדשים!

איך למנוע עליה בסוכר ובשומן בדם לאחר הארוחה?

כולנו יודעים שג'אנק פוד רע לנו, אבל למה המזון הזה קיבל פרסומת כל כך שלילית? אז מה בעצם קורה תוך 4 שעות מרגע אכילת המבורגר או פיצה?

ג'אנק פוד גורם לעליות חדות ומוגזמות בסוכר ובשומן בדם. זה מייצר רדיקאליים חופשיים וגורם לשרשרת תהליכים לא בריאים בגוך שלנו. השרשרת הזאת מזיקה לחלבונים בגוף שלנו וגורמת לדלקתיות, פוגע בתפקוד העורקים שלנו, מסמיכה את הדם וגורם תגובה עצבית של הילחם או ברח. וזה קורה תוך 1-4 שעות מאכילת הארוחה.

מודאגים מדלקתיות בגוף שלכם? אז בוא נדבר רגע על ארוחת בוקר גרועה אחת איך היא יכולה להפעיל את הכל השרשרת הזאת, תחזרו על זה 3 פעמים ביום וזה עלול להוביל למחלות לב, למרות שלא תוכלו אפילו להיות מודעים למצבכם הגרוע כי הרופא מודד את רמות הסוכר והשומן בדמכם במצב של צום.

אבל מה שקורה אחרי הארוחה יכול להיות גורם חיזוי משמעותי יותר מה גם שרובנו לא חיים בצום.

אז מה אנחנו יכולים לעשות לשיפור המצב?

למרבה המזל, שיפורים בתזונה גורמים שינויים עמוקים, חיוביים ומידיים. ספציפית תזונה עתירה מזונות מלאים צמחיים, עשירים בנוגדי חמצון ונוגדי דלקת, עתירה בסיבים ופחות מעובדים ויותר ספציפית: ירקות ופירות, דגנים מלאים, קטניות ואגוזים, ימתנו משמעותית את העליות בסוכר ושומן בדם לאחר הארוחה.

ומה עושים עם בכל זאת רוצים לאכול לחם לבן?

אם בכל זאת תאכלו פרוסה של לחם לבן, תוך פחות משעה תקבלו עלייה גדולה ברמת הסוכר בדם, אך אם תוסיפו לזה כשליש כוס שקדים לאותה כמות של לחם לבן תמתנו משמעותית את עליית הסוכר בדם. במזונות צמחיים יש נוגדי חמצון לחיסול כל הרדיקלים החופשיים המיותרים. לא רק שאגוזים יכולים להקהות את שיאי הסוכר בדם, אלא גם את גם את העליות באינסולין. הוספת אגוזים לארוחה לא רק שמרגיע את רמת הסוכר בדם, אלא גם מרגיע את רמות האינסולין.

לעומת זאת, אם נבחן מוצר דל פחמימות מהחי ועשיר בחלבון כמו חזה עוף מאודה ללא עור ונוסיף לו אורז לבן תקבלו עליית אינסולין גבוהה יותר מאשר מהאורז הלבן בלבד. גם כשמודדים מוצר דל פחמימות מהחי ועשיר בשומן כמו חמאה רואים קפיצה חדה באינסולין ובסוכר לפעמים אפילו פי 2 מאשר אם היינו אוכלים את הפחמימה לבד (אורז לבן, לחם לבן, פסטה)

השורה התחתונה: הוספת מזון דל פחמימות מהצומח (אגוזים/ שקדים) משפר את המצב אבל הוספת מזון דל פחמימות מהחי (מוצרי בשר, חלב וביצים) מזיקה.

בקיצור, גם אם לא תחליטו לעשות שינוי משמעותי בתזונה שלכם, תוכלו למתן את הנזק ע"י הוספת ירקות ופירות, דגנים מלאים, קטניות ואגוזים לארוחות שלכם. לדוגמא אם החלטתם בכל זאת לאכול פיצה, תאכלו משולש אחד או שניים (במקום חצי מגש) ותוסיפו לו סלט ירוק ענק (חסה, עלי בייבי, רוקולה וכו') עם חופן אגוזים או שקדים.

בתיאבון 🙂

אהבתם? שתפו עם חברים

שיתוף ב pinterest
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email